Yaklaşan Etkinliklerimiz

Tarih: 16.12.2013

SkyTv Hayatı Yenile programında 16 Aralık 2013'ten itibaren her sabah 09:00-09:30 da sizlerleyiz!

Tarih: 11.06.2013

Pazartesi günü saat 09:00'da yoga merkezimizde toplantı vardır. Herkesi bekliyorum :))

Tarih: 10.12.2013

Başlangıç seviyesi sınıfımız açılıyor.

Tarih: 11.06.2013

Saat 09:00'da sahilde koşu yapıyoruz.

Tarih: 16.12.2013/20.12.2013

Ece Umay 'ın hazırlayıp sunduğu Hayatı Yenile programının bu haftaki konuğuyum.Ben ,yoga ve spor...Daha fazlası için izleyin .

Tarih: 18.12.2013

SKY TV HayatıYenile Ece Umay'la 09.00 / 09.30 canlı yayında Hamile Yogası yapıyoruz .

Tarih: 16.13.2013/20.12.2013

Sky Tv HayatıYenile. Ece Umay'ın hazirlayip sunduğu progama bir hafta konuk olarak katıldım.Cumhure Alkan kimdir?Tanıttıktan sonra, Spor ve Yoga temalı konular işledik.Hamile Yogası,Koşu ve Yoga,benim maraton kosularımda yol arkadaşım İnci Kefalini anlattık.İnsanların yoga ile tanışmalarını,sağlıklı bir bedene sahip olmalarını,bunun spora olan etkilerini anlattık.Hamile Yogasını tanıttık.İstanbul Marathonunda yol arkadaşım olan  ve bundan sonraki koşularımdada beraber koşacağım,bir farkındalık projesi olan İnci Kefalini anlattık.Amaç;sağlıklı bedenlere ulaşmak,hedeflerini yukselmek,gücünüzü görmenizi sağlamak,bir farkındalık projesinde yer alarak,bunu geniş kitlelere ulaştırmayı hedefledik.Gelen sonuçlar hedefe ulaştığımızı gösteriyor.Böyle bir projenin içinde yer almak güzel duygular yaşattı bana.Bir kez daha yoga ve spor diyorum.Muhteşem ikili.Ekleyin hayatınıza.Hayatınızı yenileyin.

Tarih: 12.01.2014

Sky TV. Hayatı Yenile Ece Uslu ile 09.30 da canlı yanındayız. Koşu,bisiklet,yoga,Runtalya Marathonda yol arkadaşım İnci Kefali..İzlayiniz lütfen.

Tarih: 10/16 Temmuz 2016

Fatih Buzgan

24 yıllık sporculuğuma ek olarak, bir antrenör ve bir sağlıklı yaşam uzmanı görevinde bulunurken birden fazla branşta ileri seviyede çalışma fırsatım oldu. Sporun, dinç, genç gösteren, sağlıklı bir beden olduğu kadar, huzurlu bir ruh durumu sağladığını bizzat yaşadım ve yüzlerce sporcu üzerinde bu faydalarına şahit oldum. Sporu henüz tanımayan ve bunu yaparken de yüzeysel uygulayan ülkemiz toplumu için zor gelen birçok spor branşına hem alternatif, hem de destekleyici özellikte olan yoga önerilmelidir. Yoga, hem dış kaynaklardan gelen stresin olumsuz etkisini gördüğümüz kaslarımızı gevşetir, hem de iç huzuru artırır, beden ve ruhun uyum içerisinde çalıştığını bize farkettirir. Bunlara ek olarak birçok faydası olan yoganın ülkemizdeki başarılı uygulayıcılarından ve eğitmenlerinden olan Cumhure Alkan ilk akla gelen isimlerdendir. Pozitif karakteri, her daim gülen yüzü, kendine olduğu kadar çevresine olan saygısı ve insani yönleriyle Cumhure Alkan ile yoga yaptığınızda bundan azami verim alırsınız. Aynı zamanda en başarılı ve istikrarlı sporcularımdan olan Cumhure Alkan, sahip olduğu başarılarıyla yetinmeyip idealist yapısıyla daha yeni başarıları hedefleyerek bunları gerçekleştirirken çevresinde ilham kaynağı olmaktadır.


Seher Emetli

Hayatıma geç aldığım için “keşke” dediğim bir şey , benim için yoga. Daha sağlıklı , daha dingin olmak, daha tadına vararak yaşamak,benim için  yoga. Yoga bir davranış biçimi ve süreci. Bu süreci kiminle paylaştığınız, kimin sizi yönlendirdiği, zorlandığınızda kimin size yardım  ve motive ettiği çok önemli ...

İşte tam burda Cumhure Hocam iyiki varsınız diyorum...

“Namaste” diyerek sevgi  ve saygılarımı gönderiyorum...


Yeşim Guvezne

Cumhure Hanım’la yaklaşık 1 yıldır tanışıyorum. Kendisiyle bankada çalıştığım başka bir arkadaşım olan Ebru Hanım vesilesi ile ve özel yoga derslerine katılarak tanıştım.
Pozitif enerjisi, duruşu ile Cumhure Hanım, yogayı bana sevdirmiştir. Ayrıca koşuya olan ilgisi sayesinde ben de koşmaya başladım ve hayatımda 11 km ilk defa yine Cumhure Hanım sayesinde koştum…Kendisi, sporcu karakteri, yoganın verdiği dinginlik ve pozitif enerji ile örnek alınacak bir kişidir.
İyi ki tanışmışız diyorum!
Sevgilerimle,Yeşim

Dina Baran

Yoga felsefesinin amacı, kişinin vücut ve ruh dengesini yakaladıktan sonra, kişisel aydınlanmasını da sağlamaktır. Bu anlamda, yoganın vücuda faydalarının yanısıra metafiziksel kavramlarını da öğrenmem ve yaşamıma uyarlamamda bana yol gösteren Cumhure Hocam ; yogaya iyi ki sizinle başlamışım. Disiplinli ve başarılı sporcu kişiliğinizden de etkilenerek, yakında koşmaya başlamayı da hedefliyorum.  Siz, benim kahramanımsınız..


Özden Güner Batıkhan

Sevgili cumhure hocam’a öncelikle hayatımda olduğu için çok çok teşekkür ediyorum..Yürürken hayatımızın zorlu yollarında,bazen ruhumuzu aydınlatacak bir ışık ararız…Işığın ne kadar aydınlattığına  bakmadan hayatımızda olmasını isteriz…Hamilelilik gibi zor bir dönemde tanıştım kendisiyle…Ve yüreğimi aydınlatan bu güzel,güleç,sevgi dolu kadının hep hayatımda olması gerektiğini düşündüm..Ve sesini,sevgisini hiç eksik etmediği sevgili kızım Meyra’da…Sa-Ta-Ma-Na dedik,beraberken attık bir kenara her şeyi….Bedeni sevmeyle başladık bu yolculukta, içimizdeki en güzel hislere kadar indik keşfimizde…Makyajladığımız her ne varsa gündelik hayatta,sıyrıldık....
                  O sadece bir yoga eğitmeni değil bence,hayatı en güzel haliyle okumuş,özetini çıkarmış,yaşadıklarını,yaşananları özümsemiş bir kadın.Elinde kalanlarla ve çoğalarak arttırdıklarıyla paylaşmayı seven özel bir kadın…Yoga,çok özel bir spor ve yoganın,bu hassasiyete sahip kişilerle yapılması gerektiği kanaatindeyim..Şayet eğitmen size ulaşabileceği kanalların yolunu açmamışsa,sıradan bir terapi yönteminden farkı kalmıyor…Bu yüzden,çakralarınızın açılması,daha gülümseyen,daha güzel nefeslerle hayatı soluyan ve kontrolün siz de olduğu bir dünyada var olmak için sebepler/vesileler varsa,bunları kaçırmamalıyız…Bu enerjiyi birbirimize bulaştırmalıyız ki,daha mutlu bireyler,daha mutlu anne,eş,arkadaş,sevgili olma şansını yakalayalım…O, hayatın saat kadranı kendi çeviren,bunu başarıyla taçlandıran özel bir kadın…Bir tutam enerji alabilmek için,bence hiç vakit kaybetmeyin ve bir telefon uzaklığındaki sevgili Cumhure Alkan’a ulaşın..İnanın geç kaldığınızı fark edeceksiniz!!!! Herkese sevgi dolu yarınlar diliyorum…Özden…

İskender Şener

İskender Şener
 
Sevgili Cumhure Hocam'la 6 yıl önce bir bisiklet turunda tanıştık.Daha sonra farklı gruplarda farklı sporlarda da devam etsek hiç kopmadık.Çünkü yaşam felsefemiz birbiri ile örtüşüyordu.Kendisinden çok şey öğrendim.Bunun için de iyi ki tanışmışız diyorum.
 
Eğer bir şekilde spor yapmak istiyorsanız ki bunun hangi spor olduğunun hiç önemi yok mutlaka beden ve zihninizi beslemeniz gerekir ki bunun en güzel metodlarından biri yoga'dır..
Hatta Cumhure Hocamın özellikle koşu alanında elde ettiği başarılarında gizli sırrının Yoga olduğunu düşünüyorum.
 
Sevgilerimle.Namaste..
 

Seda Sarıgözoğlu

o kadar hızlı düşünüyor, o kadar hızlı düşlüyordum ki.. Tüm dünyanın vicdanı benmişim gibi, başkaları adına da düşünüyordum üstelik. Kırmayayım, kırılmayayım diye tiroid bezlerime bedenimin ve ruhumun tün yükünü bindirmiştim. Dibe vurup tam da yukarı sıçrama yaparken, çok sevgili aile dostumuz vasıtasıyla Cumhure Hanım'ı tanıdım. Oysa bana göre, ben dünyanın en son yoga yapacak insanıydım. İşte tam da bu yüzden, yoga yapmalıydım. Koşu, yoga, bisiklet, sağlıklı beslenme, spiritüelizm... Kendini birçok dal ile zenginleştiren bu güzel kadın, yavaş yavaş benim de hayatıma nüfuz etmeye başladı. Uykularım, nefes alış-verişim, beslenme düzenim; en önemlisi de düşünce yapım itibariyle, şu anda o kadar hafiflemiş ve 'an'dayım ki! 2013'ün bana en güzel hediyelerinden biri, Cumhure Hanım'ın yüreğidir. Sevgiler
Seda Sarıgözoğlu

Hakan Kirici

35. yaşıma bastığım gün kendime bir iyilik yaparak sigarayı bırakıp sağlıklı bir yaşama adım atmak için bisiklete binmeye başlamıştım. Bir yıl içerisinde 10.000 km yapmış ve her kilometresinde de sonsuz keyif almıştım. İzlediğim bir duatlon yarışı sonrasında da koşuya başlamaya karar vermiştim. Bu iki sporu da yaparken eksikliğini hissettiğim iki önemli nokta vardı: "doğru nefes" ve "vücut zindeliği". Bir arkadaşımın önerisiyle Cumhure Alkan ile tanıştım. Yoga hakkında çok fazla bilgi sahibi değildim ve beklentilerimin farkında da değildim. Kısa bir sürede kendimdeki gelişimi özetlemem gerekirse: aktif ve esnek bir beden, rahat nefes alışverişleri ve her seans sonrasında içimde oluşan sonsuz huzur. Gerek spor hayatımda gerekse sosyal yaşantım içinde bana olumlu kazanımlar sağlayan Cumhure hocama sonsuz sevgilerimi gönderiyor ve her zaman söylediğimiz üzere: "Our motivation is Cumhure Alkan"..:)
Sevgi ve saygılarımla.. Namaste..