Yaklaşan Etkinliklerimiz

Tarih: 16.12.2013

SkyTv Hayatı Yenile programında 16 Aralık 2013'ten itibaren her sabah 09:00-09:30 da sizlerleyiz!

Tarih: 11.06.2013

Pazartesi günü saat 09:00'da yoga merkezimizde toplantı vardır. Herkesi bekliyorum :))

Tarih: 10.12.2013

Başlangıç seviyesi sınıfımız açılıyor.

Tarih: 11.06.2013

Saat 09:00'da sahilde koşu yapıyoruz.

Tarih: 16.12.2013/20.12.2013

Ece Umay 'ın hazırlayıp sunduğu Hayatı Yenile programının bu haftaki konuğuyum.Ben ,yoga ve spor...Daha fazlası için izleyin .

Tarih: 18.12.2013

SKY TV HayatıYenile Ece Umay'la 09.00 / 09.30 canlı yayında Hamile Yogası yapıyoruz .

Tarih: 16.13.2013/20.12.2013

Sky Tv HayatıYenile. Ece Umay'ın hazirlayip sunduğu progama bir hafta konuk olarak katıldım.Cumhure Alkan kimdir?Tanıttıktan sonra, Spor ve Yoga temalı konular işledik.Hamile Yogası,Koşu ve Yoga,benim maraton kosularımda yol arkadaşım İnci Kefalini anlattık.İnsanların yoga ile tanışmalarını,sağlıklı bir bedene sahip olmalarını,bunun spora olan etkilerini anlattık.Hamile Yogasını tanıttık.İstanbul Marathonunda yol arkadaşım olan  ve bundan sonraki koşularımdada beraber koşacağım,bir farkındalık projesi olan İnci Kefalini anlattık.Amaç;sağlıklı bedenlere ulaşmak,hedeflerini yukselmek,gücünüzü görmenizi sağlamak,bir farkındalık projesinde yer alarak,bunu geniş kitlelere ulaştırmayı hedefledik.Gelen sonuçlar hedefe ulaştığımızı gösteriyor.Böyle bir projenin içinde yer almak güzel duygular yaşattı bana.Bir kez daha yoga ve spor diyorum.Muhteşem ikili.Ekleyin hayatınıza.Hayatınızı yenileyin.

Tarih: 12.01.2014

Sky TV. Hayatı Yenile Ece Uslu ile 09.30 da canlı yanındayız. Koşu,bisiklet,yoga,Runtalya Marathonda yol arkadaşım İnci Kefali..İzlayiniz lütfen.

Tarih: 10/16 Temmuz 2016

Cumhure Alkan

15  seneyi  aşkın  bir  süredir yaşamında yogayla  elele  yürüyen  Cumhure Alkan  Karşıyaka  İzmir  doğumludur. AOF   HALKLA  İLİŞKİLER  VE  YÖNETİM  ORGANİZASYON  okudu

EGE  ÜNİVERSİTESİ  ve  ETKİN  İNSAN  işbirliği  ile verilen  YOGA  TEACHER  CERTIFICATION  eğitmen  belgesine  sahiptir.

İstanbul  Yoga  Şala PROF.DR Neslihan  İskit işbirliğiyle  verilen  HAMİLE  YOGA  EĞİTMEN  SERTİFİKASINA sahiptir. PRENATAL  VE  POSTNATAL  YOGA  çalışmaları  yapmaktadır.

Yoga alanında  yapılan  çalışmaları İstanbul  merkezli  olarak  yakından  takip  etmektedir. Rıchard Freeman, Andrea Boyd, Jeffry  Cohen  (jivamukti  yoga) Sarah  Powers(ying  yang)  ınsıght  yoga,  eğitimlerine  katılmıştır. Sathya, mantra,  chanting, nefes  ve  meditasyon  çalışmaları  yapmaktadır.  

Her  sabah   yataktan   güneş  doğmadan  kalkarım .Özgürlük  duygularımla,  sahile  gidiş  düşüncelerimle  dolar   içim.   Hazırlanırım. Bu  benim  kendimle  olabildiğim  güzel  bir  süreç. Kendime  ait  dünyam. Özgürlüğüm.  Dışarı  çıkıyorum  kucaklıyorum  alıyorum  içime  pranamı...Kulağımda, remember  mantra  müziğinden  esintiler... nefesimi  alıyorum  tekrar  içime  dolduğunu   hissediyorum.  Çimenlerin  üzerinde  ilerlerken   gözlemliyorum, ayaklarımdan  kök  saldığımı  hissedebiliyorum  tümüyle .  Ayakkabılarım  elimde. Hemen  bir  denge  duruşu. Bu kadar  kök  salmışken   ağaç  gibi  hissediyorum  kendimi...  yanımdaki  ağaç  gibiyim... dengem  nerde... köklerim  nerde... bedenim  nerde...  enerji  merkezim  …ida, nadi  ve  pingala  kanallarım, göğe  doğru   uzadığımı  hissediyorum. Bedenim   özgür  sonra  dağ   duruşunda   dağlarla  özdeşleştiğimi  hissedip  bir  iki nefes  dinleniyorum.  Biraz  sonra  denize  uzanan  o küçük  iskeledeyim. Güneş   doğdu  doğacak. MERHABA   GÜNEŞ. Namaskar  mudradayım, arka arkaya   hamle, sopa  duruş, sekiz  uzuvla  yerdeyim, kobra,  aşağı  bakan  köpek  sonra  tekrar  hamle... ayağımı  çekip   yukarı  geliyorum. Ardından  savaşcı 1,  savaşcı  2, güçlendiğimi   bedenimin  her bölümüyle  bütünleştiğimi  hissediyorum. Ruhum  bedenim  ve  zihnimle  bu  deniz  kenarındayım.  Anı  yaşıyorum. Bunu  başardığımı  hissediyorum. Kendimle  baş başa  algılarım  kuvvetlenmiş, dönüş  yoluma  geçiyorum. Yolda  kedi   ve  köpekler  görüyorum, biraz  önce  benim  yaptığım  duruşlarını  yapıyorlar,  onlarda  bedenlerini  esnetiyorlar. İçimdeki  huzur, yüzümdeki  gülümseme.Artık  iyice  doğan  güneşe  bir  göz  kırpıyorum.  İyiki  yoga  yapıyorum. Yoga  yapmamı  sağlayan   her şeye, her kese  NAMESTE….

CUMHURE  ALKAN